zaratustra

Заратуштра та розкол індоєвропейської спільноти?

800black_sea_iceage

Схема показує червоним кольором землі, які були затоплені після останнього льодовика. Навколо Чорного моря ця подія сталася 7500 – 8000 років тому. І найбільші терени затоплені саме на території сучасної України. До потопу берегова лінія була на 200 км південіше сучасної Одеси.

Цікаве спостереження. До 18-го сторіччя, до перших перекладів «Рікведи» (спочатку французькою, потім англійською) ніхто про теє не чув. Ніхто навіть не бачив ніяких залишків у власній культурі. Поступово, ведичні тексти та знання увійшли у європейський культурний обіг. Не можна було не побачити глибину та чарівну поезію Ведичної культури, але якось добрим європейцям 19-го сторіччя було не можливо визнати, що то все створили якісь голопузі індуси. І тоді з’явилася арійська теорія завоювання Індії. І нащадками тих арійців ставали по черзі і французи, і англійці, і німці. Зараз вже москалі носяться із своїм Аркаїмом, запевнють, що то вони справжні арійці. Ну, звичайно, українці не відстали, і також переконують, що справжні арійці – саме вони, бо москалюри усе вкрали. (То має під собою підгрунтя).  

Але є поруч зовсім маловідомий, тому що не розкручений імперськими засобами інформації Світ Персидської імперії, світ великого Ірану. Тим більше, сам Іран зараз втратив свою культурно-релігійну місію під владою ортодоксальних імамів.

А між тим – зороастризм – доісламська релігія Ірану несе в собі багато інформації для розуміння реальної історії індо-європейського Світу.  А також спадку Цивілізації Чорного Моря. Але то не є розкрученим, тому поки ніхто із не привласнює той спадок собі єдиним. І слава Богу. Тим більше, що Персія у вигляді сучасного Ірану таки є ще живим свідком та спадкоємцем того. Нехай із певними проблемами сьогодення.

Отже, що можна сказати із навіть поверхового огляду відповідного масиву інформації про Заратуштру?

Європейська наука вважає, що Заратуштра жив 1500 років до нашої ери, або будемо казати так: 4500 років до нашого часу.

Але автори класичної Греції відносять його до значно більш давнього часу. До 8000 років до нашого часу.

А це означає, що Заратуштра жив та проповідував своє вчення під час ще спільної індо-європейської єдності. Коли майбутні арійські народи ще не були розділені на окремі складові із своїм власним спадком.

Більш того, є підгрунтя вважати, що саме час і вчення Заратуштри  стали тою точкою і причиною розділення до того одної спільноти на окремішні народи.

Переважна більшість лінгвістів погоджується із тим, що найбільш ранні індо-європейські мови = Анатолійська (хетти, лувійці=троянці), Індо-Іранські та Грецька – достатньо різні, щоб виокремитися із спільної прамови до 5000 років до нашого часу, але близькі настільки, щоб це сталося не раніше 6500 років до нашого часу. Не зважаючи на доволі серйозні розібги у датуванні, не можливо не побачити збіги між датуванням життя Заратуштри та розколом індо-європейської спільноти.

Одна із ознак причини такого розколу є на поверхні, але ніхто не хоче те помічати. А саме: Заратуштра перевернув світосприйняття «добра і зла». Ашури – демони ведичної релігії стали Богами Світла та Правди, проявом Агурамазди – єдиного Абсолюта Честі та Правди, а Деви – небесні боги ведичної культури – стали демонами Арімана, бога Брехні та Омани зороастрізму.

То причина розколу серед індо-європейської первинної єдності проходить саме тут – мабутні греки не сприйняли такого світоглядного перевороту, а майбутні, власне, іранці стали зороастрійцями. Основа – українські скити залишилися на своїх переконаннях та на своїх теренах.

І знову – всі ці процеси дуже близькі у часі після затоплення Чорного моря солоними водами Атлантики. Катастрофа Світового масштабу – і початок нашого Світу.

web_dmytro_author

Автор Дмитро Федоров